Trwa VII edycja ?Konkursu na najlepszego ekołowcę ? inwazja?. Organizatorem konkursu jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie oraz Centrum Edukacji Ekologicznej.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu koszalińskiego i sławieńskiego. Do akcji mogą się włączyć koszalińskie przedszkola na zasadzie uczestnictwa bez udziału w konkursie. Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: nakrętka plastikowa i bateria. Zabawa ma wyrobić nawyk segregacji odpadów oraz odkręcania nakrętek z butelek plastikowych.

W kategorii A konkurs polega na zebraniu jak największej ilości nakrętek od zużytych butelek plastikowych — tylko od butelek po napojach i po chemii gospodarczej. Nie należy zbierać nakrętek od słoików, od kremów, mydła w płynie, dezodorantów, itp. O zwycięstwie zdecyduje liczba zebranych nakrętek.

W kategorii B konkurs polega na zebraniu jak największej ilości zużytych baterii wszelkiego rodzaju. O zwycięstwie zdecyduje liczba zebranych zużytych baterii.

Konkurs trwa do 15 maja br. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 27 maja br. Po zakończeniu konkursu należy przesłać informację o ilości zebranych nakrętek przez klasy na adres: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. Komunalna 5, 75-724 Koszalin do dnia 20 maja br.

Pełny regulamin pobierz

Źródło: www.pgk.koszalin.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię