Ogólnopolska akcja „Poznaj Beskidy” ma za zadanie promowanie turystyki beskidzkiej oraz regionu Beskidów. Organizatorzy zapraszają do zakładania Kół Miłośników Beskidów w szkołach, uczelniach, drużynach harcerskich oraz przez indywidualne osoby.

By założyć koło wystarczą 3 osoby zainteresowane Beskidami lub turystyką beskidzką. Koła Miłośników Beskidów bezpłatnie otrzymują materiały informacyjne dotyczące Beskidów, a także mogą liczyć na szeroko zakrojoną pomoc przy organizowaniu wycieczek lub pobytu w Beskidach. Każde koło otrzymuje również bezpłatną prenumeratę Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, który jest patronem medialnym i współorganizatorem Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy".

Działalność Kół Miłośników Beskidów jest w pełni autonomiczna i nikt nie ustala żadnych regulaminów. Członkostwo w kole jest darmowe, każde koło zachowuje całkowitą niezależność, a od osób zrzeszonych w kołach nie pobiera się żadnych składek. Organizatorzy akcji pomagają w odwiedzaniu i poznawaniu Beskidów, lecz nie prowadzą żadnego nadzoru nad działalnością Kół.

Agencja Beskidtrek ściśle współpracuje z PTTK, PTT oraz wieloma instytucjami i organizacjami zajmującymi się turystyką beskidzką. Dla swoich kół organizuje wycieczki jednodniowe, obozy wędrowne, wypoczynek, zloty, ogniska i konkursy. Wszystkie wycieczki górskie, które organizowane są w Beskidach, są zabezpieczane przez profesjonalnych przewodników beskidzkich PTTK. Dzięki patronatowi medialnemu Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, systematycznie są publikowane relacje z życia kół.

Profesjonalizm przebiegu Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy: oraz działalności Kół Miłośników Beskidów zostały docenione przez Marszałków wszystkich Województw, na terenie których znajdują się Beskidy, co poświadczyli obejmując akcję Honorowymi Patronatami. Akcja objęta jest również Honorowymi Patronatami przez Wojewódzkich Kuratorów Oświaty: Śląskiego, Małopolskiego i Świętokrzyskiego.

Źródło: www.beskidtrek.pl

Akcja ma za zadanie promowanie turystyki beskidzkiej oraz regionu Beskidów. / Fot. www.beskidtrek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię