Czy przed wyrzuceniem do kosza należy umyć opakowanie i usunąć etykietę? ? to jedno z popularniejszych pytań w ostatnich miesiącach. Polacy wciąż mają wątpliwości odnośnie do tego, jak segregować pozostałości po produktach, których używają na co dzień.

Co, jak, komu komunikować w obszarze nowego systemu gospodarowania odpadami – między innymi na te pytania można znaleźć odpowiedź w najnowszej publikacji Ministerstwa Środowiska. Resort przygotował krótki przewodnik, w którym można znaleźć informacje o tym, jak skutecznie prowadzić działania edukacyjne, dysponując niewielkim, a nawet zerowym budżetem.

Materiał jest efektem współpracy i konsultacji MŚ z ekologicznymi organizacjami pozarządowymi, Serwisem Samorządowym PAP oraz przedstawicielami blisko 400 gmin, którzy odpowiedzieli na ministerialną ankietę. Jest przeznaczony przede wszystkim dla urzędników gminnych odpowiedzialnych za edukację ekologiczną – zwłaszcza tę, która dotyczy sortowania śmieci i gospodarowania odpadami. Prawidłowa komunikacja z mieszkańcami jest bowiem kluczem do sukcesu reformy śmieciowej i zaangażowania mieszkańców w segregację.

Fot. DepositPhotos/etorres69 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię