Fot. DepositPhotos

Co to są elektrośmieci? Czy zużyte baterie mogą być groźne? Co ma wspólnego komputer z meblami ogrodowymi? Co robić z elektrośmieciami, by nie szkodzić środowisku.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dowiesz się, dlaczego zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne nie powinny trafiać na wysypiska śmieci.
Przeczytasz o tym, jakie szkodliwe substancje mogą zawierać elektrosprzęty i baterie oraz w jaki sposób niebezpieczne odpady wpływają na środowisko. Poznasz także różne metody radzenia sobie z tymi odpadami.

Materiał jest związany z konkursem „Drugie życie elektrośmieci”. Jest to konkurs ekologiczny, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce, którego celem jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej ich lokalnych społeczności, a także zbiórka elektroodpadów oraz zużytych baterii.

Organizatorem konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu, a jego działania dofinansowuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem konkursu jest Fundacja Zielony Horyzont.

Dzięki broszurze dowiesz się, dlaczego zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne nie powinny trafiać na wysypiska śmieci. / Fot. DepositPhotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię