9 czerwca w Gliśnie odbyło się XIX podsumowanie akcji edukacyjno-konkursowej „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole” zorganizowane przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Tegoroczne hasło przewodnie pikniku ekologicznego brzmiało „Nie bądź jednorazowy”. Wydarzenie miało na celu zachęcić do ograniczenia użytkowania jednorazowych opakowań, w szczególności torebek foliowych, których czas rozkładu wynosi nawet 450 lat!  

W imprezie wzięło udział 100 opiekunów oraz 700 dzieci, z placówek należących do 15 gmin członkowskich CZG-12. Przyznane nagrody wraz z dyplomami przekazał Przewodniczący Zgromadzenia CZG-12 i Burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart.

Zwycięzcami tegorocznego pikniku zostali:

I KATEGORIA DO 50 UCZNIÓW
Lider Butelek PET i Lider Baterii – Świetlica Wiejska Prześlice
Lider Makulatury – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sosny

II KATEGORIA OD 50 – 150 UCZNIÓW
Lider Baterii – Publiczne Przedszkole w Torzymiu
Lider Makulatury i Lider Butelek PET – Szkoła Podstawowa w Templewie

III KATEGORIA POWYŻEJ 150 UCZNIÓW
Lider Baterii – Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole „Bajka” Witnica
Lider Butelek PET – Szkoła Podstawowa w Lubniewicach
Lider Makulatury – Szkoła Podstawowa w Bledzewie.

Każdy z  uczestników otrzymał pamiątkowe koszulki oraz drobne ekologiczne gadżety, w głównej mierze wyprodukowane z drewna. Większość atrakcji odbywających się na pikniku organizowała Fundacja Ekologiczna ARKA. Przez Fundacje przygotowane zostały: kino hybrydowe, wystawa nie bądź jednorazowy, EkoDom, recyklingowe warsztaty muzyczne i liczne konkursy. Kolejnymi atrakcjami Pikniku były również: Miasteczko Harcerskie, dmuchane zjeżdżalnie i skakańce, recyklingowe warsztaty plastyczne, stoisko Technikum Leśnego w Starościnie, stoisko Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie oraz bramka celnościowa CZG-12.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Wojewoda Lubuski.

Patronat medialny:
TVP ABC, TVP3 Gorzów Wielkopolski, portal Zielonalekcja.pl.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię