W sobotę, 17 września w Stacji Żabie Uroczysko niedaleko Stargardu Szczyecińskiego odbędzie się happening „Czysty las wita nas”. Trwają już intensywne prace porządkowe w lesie.

W tym roku do akcji przyłączył się Zakład Karny w Stargardzie Szczecińskim.Osadzeni z tej placówki, pomagają przywrócić naturalny wygląd dla tego urokliwego miejsca położonego w tak niewielkiej odległości od miasta. W najbliższym czasie planowane jest także, przygotowanie głównej polany pod względem  edukacyjno-rekreacyjnym. Uzyskane wsparcie z Wydziału Oświaty  Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim  pozwoli na wykonanie tablic informacyjnych oraz elementów do nauki poprzez zabawę.

Podsumowanie powyższych działań 17 września, kiedy to odbędzie się happening pt.  Czysty las wita nas – rok 2011 – rokiem lasów. Akcja połączona z rajdem na orientację PTTK, masowym przejazdem rowerowym SPR  pożegnanie wakacji na rowerze – międzynarodowy tydzień zrównoważonego transportu oraz dzień bez samochodu.

Istniejące trzy lata Proeuropejskie Centrum Ekologiczne dba o teren wokół Żabiego Uroczyska w lasku na końcu ulicy Reymonta. Organizuje akcje, podczas których wywożone są stamtąd śmieci, a wśród mieszkańców propagowane jest dbanie o środowisko. Właśnie zagospodarowywana jest polana, na której 17 września odbędzie się kolejny happening.

Podczas happeningu, poza turniejami szachowymi i meczami siatkówki, będą między innymi wykłady o ptakach. O Żabie Uroczysko i tereny wokół niego od dwóch dni dbają też więźniowie ze stargardzkiego zakładu karnego. Piętnastoosobowa grupa osadzonych będzie tam pracować do 16 września. Następnego dnia więźniowie wezmą udział w happeningu.

Źródło: www.pce.stargard.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię