Centrum oferuje również zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
ul. Straganiarska 43-46
80-837 Gdańsk
tel./fax (58) 301-80-99
e-mail: [email protected]

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej (CIEE) powstało w 1993 roku na mocy porozumienia pomiędzy Marszałkiem Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W Gdańsku Siedzibą CIEE jest parter kamieniczki na gdańskiej Starówce przy ulicy Straganiarskiej. W ośrodku istnieje dobrze wyposażona, ogólnodostępna biblioteka, a także duży zbiór czasopism, programów i filmów związanych tematycznie z ekologią. Zapoznać się tu można z aktualizowanymi co godzinę wynikami badań stanu czystości powietrza prowadzonymi przez Fundację ARMAAG na terenie Trójmiasta i Tczewa.

Centrum oferuje również zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których wykaz znajduje się na stronie internetowej. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są zarówno w siedzibie Centrum w oparciu o bogatą bazę multimedialną, jak i w terenie. Organizuje także szkolenia dla nauczycieli, pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.

Jako jedno z nielicznych w województwie pomorskim znalazło się na liście rekomendowanych przez Ministerstwo Środowiska ośrodków i organizacji zajmujących się edukacją ekologiczną w Polsce. W 2005 r. na Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO otrzymało nagrodę Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska za najciekawszą edukacyjną akcję ekologiczną prowadzoną podczas targów. Pracownicy CIEE udzielają wsparcia merytorycznego instytucjom i wszystkim zainteresowanym zajmującym się działaniami na rzecz ochrony środowiska. 

Źródło: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię