Centrum jest instytucją pozarządową, której głównym, statutowym celem jest koordynowanie i prowadzenie działań z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Włocławek 87-800

tel./fax 054/ 232-76-82; 603-622-266

e-mail: [email protected], [email protected]

strona www.wcee.org.pl

Opis: Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej powstało jako związek stowarzyszeń 14 lipca 1997 roku. Członkami założycielami byli: Włocławskie Towarzystwo Naukowe, Liga Ochrony Przyrody – Zarząd Okręgowy we Włocławku, Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Włocławku. Centrum jest instytucją pozarządową, której głównym, statutowym celem jest koordynowanie i prowadzenie działań z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W tym celu mamy dobrze przygotowaną kadrę pracowników oraz dobre wyposażenie.

Centrum posiada rozbudowaną bibliotekę o tematyce ekologicznej, która finansowana jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach programu EKO-INFO.  Stanowi ona ważne źródło informacji dla społeczności Włocławka i okolic. Zbiory biblioteki są sukcesywnie powiększane i obejmują nie tylko książki i czasopisma, lecz również materiały metodyczne dla nauczycieli, filmy wideo, przeźrocza, gry dydaktyczne. Przy bibliotece mieści się mała salka z komputerami podłączonymi do sieci internetowej. Z komputerów mogą korzystać za niewielką opłatą wszyscy czytelnicy biblioteki.

Możliwość zajęć z edukacji ekologicznej w tym ośrodku
Wiek uczestników Przedszkola, Szkoła podstawowa
Temat zajęć Flora, Fauna, Czyste powietrze, Woda, Odpady i recykling
Forma zajęć Warsztaty i prelekcje
Miejsce siedziba Centrum
Data b.o.

Źródło: www.wcee.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię