W ostatnią niedzielę warszawiacy wraz z partnerami programu ?Po stronie natury?  i jego ambasadorką Martyną Wojciechowską świętowali na Skwerze Kahla posadzenie milionowego drzewa tegorocznej edycji. Przez cały dzień można było otrzymać sadzonki drzew, przyglądać się procesowi recyklingu, dzięki instalacji ?Drugie życie butelki? i zagłębiać się w fascynujący świat przyrody. Piknik zakończył 9. edycję programu, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami sadzi drzewa dla ochrony zasobów wodnych i prowadzi działania edukacyjne w zakresie ekologii.

Piknik ekologiczny zakończył kolejną edycję program ?Po stronie natury? realizowanego przez Żywiec Zdrój oraz Lasy Państwowe, Fundację Ekologiczną Arka i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Podczas wydarzenia świętowano posadzenie kolejnego miliona drzew.

Na pikniku można było otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za plastikowe butelki lub uczestnicząc w atrakcjach ekologicznych w poszczególnych strefach. Przez cały dzień wydano około 1700 sadzonek grabu, lipy, klonu i świerku! Wraz z sadzonkami, uczestnicy otrzymywali instrukcje od leśników dotyczące tego, jak prawidłowo zasadzić drzewko. W ramach wydarzenia organizowano również wycieczki edukacyjne do Szkółki Leśnej w Jabłonnie, na terenie której posadzone zostało milionowe drzewo 9. edycji.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa poświęcona wykorzystaniu surowców wtórnych. Dzięki instalacji ?Drugie życie butelki?, uczestnicy mogli dowiedzieć się, co się dzieje z plastikową butelką w procesie recyklingu. Efektem końcowym był gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Uczestnicy mogli także brać udział w warsztatach szycia nićmi PET oraz obejrzeć wystawę przedmiotów codziennego użytku wykonanych z tego tworzywa.

Wyjątkowe atrakcje przygotowali również partnerzy programu. W strefie Lasów Państwowych uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i poznać fascynujący świat przyrody, dzięki edukacyjnym zabawkom. Fundacja Arka przygotowała ekologiczną grę planszową oraz tzw. memory, a także prezentowała film wyświetlany, dzięki energii słonecznej oraz tej pochodzącej z jazdy na rowerze. Na warsztatach znakarskich Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego uczestnicy uczyli się znakowania szlaków turystycznych ? namalowane przez siebie znaki można było zachować na pamiątkę. Przez cały dzień na scenie ?Po stronie natury? odbywały się wystąpienia i konkursy z nagrodami.

Więcej informacji na www.postronienatury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię