W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz realizacji programu pt. ?Kubusiowi przyjaciele natury?, 22 kwietnia 2016 r., w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach miało miejsce wydarzenie zatytułowane: ?Dzisiaj ziemia swoje święto ma, bo każdy przedszkolak o nią pięknie dba?.

Uroczystość  miała charakter grupowego balu ekologicznego i skierowana została do dzieci z najmłodszych grup z przedszkola (3 latków).  Poprzez artystyczne, ruchowe oraz muzyczne zabawy dzieci zostały zachęcone do dbania o środowisko naturalne  oraz racjonale korzystanie z jego zasobów. Wszelkie aktywności miały na celu uwrażliwienie najmłodszych członków naszego społeczeństwa na piękno świata przyrody. Przekazane w przystępny dla dzieci sposób informacje  kształtują w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko, które nas otacza oraz pozwalają wykształcić codzienne proekologiczne nawyki.

Wydarzenie było dla uczestników radosnym wydarzeniem, podczas którego w trakcie zabawy nastąpiła integracja dzieci z równoległych wiekowo grup. Podczas zabaw dydaktycznych poszerzona została również wiedza z zakresu przyrody i ekologii.

SCENARIUSZ DNIA ZIEMI

P1250393

P1250387

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię