REMONDIS Elektrorecycling oraz Elektro-System w ramach obchodów Dnia Ziemi, odbywających się na Polu Mokotowskim w Warszawie, przygotował dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. 

Jedną z nich było „Elektrokoło”, czyli konkurs na temat elektroodpadów, realizowany w oparciu o koło fortuny. W jego ramach by otrzymać upominek trzeba było np. odpowiedzieć na pytanie co należy zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, spośród wskazanych rzeczy (np. telefon komórkowy, bateria, słuchawki, kalkulator, myszka komputerowa) wskazać  elektroodpady czy też podać rozwiązanie zagadki (np. „Kiedy pralka się zepsuje, nie wyrzucaj jej do śmieci, Jaki odpad to powstaje? Wiadomo, że?”). Mimo niesprzyjającej pogody (niska temperatura i wiatr) zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i czasem by doczekać się swojego udziału, trzeba było postać w… kolejce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty tworzenia biżuterii ze starej klawiatury, kabli, elementów starych słuchawek oraz płyty głównej. Za realizację warsztatów i „Elektrokoła” odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Ciekawą atrakcją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych była możliwość odbycia rozmowy z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim i wziąć udział organizowanym przez niego w konkursie ekologicznym.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka elektroodpadów (odbywająca się w ramach Pikniku na stadionie SKRA), za które oczywiście były rozdawane rośliny.

Po raz ósmy na stoisku REMONDIS odbyły się również „Otwarte mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas”. W zmaganiach mogli wziąć udział dorośli, a konkurs polegał na jak najszybszym rozkręceniu komputera przy pomocy wkrętarek. Zwycięzcy otrzymali zestawy elektronarzędzi.  Po zakończonym konkursie również dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

 FOTOGALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię