W ramach projektu realizowanego przez Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sieradzu, 13 maja Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys przeprowadził kreatywne warsztaty recyklingowe oraz spektakl edukacyjny.

W warsztatach brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Łącznie  w działaniach uczestniczyło 125 dzieci. Aby uświadomić najmłodszym jak ważna jest troska o czyste środowisko, najmłodsi wzięli udział w spektaklu teatralnym poświęconemu tematyce poprawnej segregacji odpadów.Przedstawienia angażowały do czynnego udziału wszystkich odbiorców, a i jednocześnie bawiły oraz uczyły dobrych zachowań. Bohaterowie wzbudzali sympatię, a Komisarz Recyklon stał się dla dzieci mentorem w nauce segregacji ? zaznaczyła Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w firmie ABRYS Sp. z o.o. 

Po dawce wiedzy dostarczonej przez zabawę uczniowie wzięli udział w kreatywnych warsztatach recyklingowych, których tematem była biżuteria odpadowa. Z koralików wykonanych z makulaturowego papieru, plastiku z butelek oraz niepotrzebnych guzików i makaronu dzieci wyczarowały unikatowe bransoletki. ? Taka forma edukacji w sposób praktyczny pozwala dotrzeć z przekazem do najmłodszej grupy odbiorców. Dzieci, biorąc udział w warsztatach mogły przekonać się że z na pozór niepotrzebnych już przedmiotów można samodzielnie wykonać niepowtarzalne ozdoby ? dodała Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w firmie ABRYS Sp. z o.o. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

ŹRÓDŁO: Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sieradzu 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię