„Przyroda to przygoda” to tytuł tegorocznego wydarzenia, które przygotowała firma PGNiG (Grupa Orlen) dla swoich pracowników. Konferencja na temat bioróżnorodności, gra terenowa oraz warsztaty budowania domków dla owadów oraz wykonywania woskowijek to atrakcje, które zaplanowano dla chętnych  na terenie siedziby firmy przy ul. Kasprzaka w Warszawie (7 września 2023 r.). 

Tematem przewodnim gry terenowej była bioróżnorodność. Dziewięć pięcioosobowych drużyn w ciągu dwóch godzin miało do rozwiązania dziesięć zadań, dotyczących w szczególności gatunków roślin i zwierząt, żyjących w otoczeniu siedziby firmy. Wśród wyzwań były m.in. rozpoznawanie odgłosów ptaków, sprawdzanie znajomości drzew oraz roślin zielnych, a także gatunków owadów zapylających. Ponadto zadaniem drużyn było właściwe posegregowanie porozrzucanych odpadów, skonstruowanie poidełka dla owadów czy też udział w kalamburach, w których hasła stanowiły popularne powiedzenia dotyczące zwierząt. Każde zadanie w grze było punktowane, co pozwoliło na wyłonienie zwycięskich drużyn. Walka o zwycięstwo była jednak bardzo zacięta i wyłonienie trzeciego miejsca okazało się możliwe dopiero po dogrywce. Drużyny  były naprawdę świetnie przygotowane do gry, gdyż za pośrednictwem Intranetu  otrzymały kompendium wiedzy na temat bioróżnorodności. I oto właśnie chodziło! 

Po zakończonej rywalizacji wszystkie chętne osoby miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach budowania domków dla owadów oraz robienia woskowijek, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto, aby uzupełnić straconą podczas gry i warsztatów energię, można było posilić się zdrowymi burgerami oraz pysznymi koktajlami warzywno-owocowymi, które powstawały dzięki sile mięśni. 

Temat ochrony bioróżnorodności jest bardzo ważny, dlatego niezmiernie cieszy fakt realizacji takich przedsięwzięć w firmach. Gra terenowa była sprawdzeniem wiedzy, zdobytej przez uczestników w Intranecie, co potwierdza, że warto wykorzystywać to medium do podnoszenia świadomości ekologicznej pracowników. Gra była tylko zachętą by po tę wiedzę sięgnąć. I to się udało! 

GALERIA ZDJĘĆ

« z 2 »

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię