Już od kilku lat w ramach akcji Sprzątania Świata, Gmina Miejska Koło organizuje dla uczniów szkół podstawowych grę terenową pn. „wKOŁO odpadów”. Zabawa polega na rozwiązywaniu zadań  z zakresu gospodarki odpadami w kilku punktach zadaniowych, zlokalizowanych w terenie.

Podczas gry, która odbyła się w piątek – 15 września 2023 r., sprawdzana była m.in. wiedza uczestników z zakresu segregacji odpadów, zagospodarowywania odpadów niebezpiecznych, działalności PSZOK, a także rozpoznawania surowców, będących wynikiem recyklingu. 

Uczniowie zorganizowani w pięć dziesięcioosobowych drużyn przemieszczali się po kolskim Parku 600-lecia, do kolejnych punktów zadaniowych udając się dzięki otrzymanym w każdym z nich wskazówkom. Od każdego arbitra otrzymywali także litery, które po zakończeniu gry układali w hasło, które stanowiło tegoroczne hasło akcji „Sprzątanie świata”, czyli „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Po zakończeniu gry, karty zadań zostały sprawdzone, a laureatem została ta drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów w całej grze.  W tym roku była to Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole. Mimo zajętego miejsca w grze,  każda placówka została nagrodzona książkami, których głównym tematem były… odpady!

Grę „wKOŁO” odpadów realizował Dział Edukacji Ekologicznej Abrys. 

GALERIA

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię