W niedzielę – 17 września w Rawie Mazowieckiej odbył się Piknik Edukacyjny, realizowany przez ZGO Aquarium pn. „Dawaj przykłady – segreguj odpady”. Dla mieszkańców przygotowano m.in. warsztaty, konkursy, quiz ekologiczny,  gry i zabawy. 

Dzięki obecności na Pikniku  ASEKOL PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. uczestnicy wydarzenia ze starej i niepotrzebnej klawiatury komputerowej mogli wykonać breloczek do kluczy, bransoletkę oraz magnes na lodówkę. Ponadto mogli wziąć udział w zabawie z użyciem koła fortuny, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące zagospodarowania odpadów otrzymać „eko” upominek. Na stoisku można było także zagrać w grę kółko i krzyżyk, wykonaną z naturalnych materiałów. 

Dla najmłodszych uczestników Organizator przygotował także warsztaty, na których można było wykonać ekodoniczkę, zabawkę z wykorzystaniem odpadów (m.in. plastikowych butelek, puszek i korków), a także  pomalować torbę z hasłami zachęcającymi do sortowania odpadów. Ponadto odbyły się konkursy, sprawdzające wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, a także quiz ekologiczny, sprawdzający wiedzę dotyczącą odpadów. 

Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy dzięki przygotowanym dla nich atrakcjom zdobyli wiedzę dotyczącą zagospodarowania odpadów, co dla obchodzącego w tym roku swoje 15. urodziny ZGO Aquarium było największym prezentem. 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię