W ostatnim czasie dużo mówi się o ekoedukacji. Sposoby i metody prowadzenia działań i zajęć proekologicznych są przeróżne i bardzo ciekawe. Każda instytucja i firma wprowadza własne nowatorskie rozwiązania dostosowane do tematyki którą się aktualnie zajmują. Z niektórymi z nich można zapoznać się w EKObiuletynie wydanym przez Dział Edukacji Ekologicznej z firmy Abrys.

Biulety poświęcony edukacji ekologicznej powstał po kolejnym sezonie intensywnych działań na rzecz ochrony środowiska. „Niby wydaje się to oczywiste, ale niestety, często zdarza się, że za przedsięwzięcia edukacyjne odpowiadają podmioty, które na co dzień zajmują się organizacją imprez firmowych, nie mających nic wspólnego z ochroną środowiska” mówi Małgorzata Masłowska-Bandosz – kierownik Działu Edukacji Ekologicznej.

Publikacja poświęcona jest działaniom ekoedukacyjnym, które są wartościowe, poprawne merytorycznie i inspirujące. Ze względu na szeroki zakres dziedziny ochrony środowiska skupiono się na czterech tematach: odpady, woda, powietrze i energia.

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać darmową wersję publikacji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię