Niezwykła postać, czyli żółty akumulator o imieniu Akuś, doczekał się piątej odsłony swoich komiksowych przygód. Akumulatorowi bohaterowie, określani mianem Drużyny EnerSys, są elementami największego uniwersum stworzonego przez Dział Edukacji Ekologicznej Firmy Abrys. A wszystko po to, by w ramach kampanii edukacyjnej prowadzonej przez EnerSys uświadamiać najmłodszych, jak należy postępować z zużytymi bateriami i akumulatorami.

Projekty edukacyjne realizowane przez EnerSys dowodzą, że wiedzę można przekazywać z rozmachem, w bardzo oryginalny sposób, ale i z uwzględnieniem potrzeb dzieci. Zużyte baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne, w przypadku których niewłaściwe zagospodarowane powoduje zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska, a także wiąże się z marnotrawstwem niezwykle cennych i często rzadkich surowców. Jednak kiedy odpady te trafią do trafią do zakładów recyklingu, stają się niezastąpionym źródłem materiałów do ponownego wykorzystania. A w świecie, w którym baterie i akumulatory są motorem napędowym postępu niemal we wszystkich dziedzinach życia, już od najmłodszych lat należy edukować użytkowników urządzeń zawierających takie właśnie źródła energii.

Na ratunek zabawkom

W piątej części przygód Akusia i jego przyjaciół pt. „Akuś. Misja ratunkowa”, bohaterowie muszą zmierzyć się z dwójką porywaczy zabawek. Aby zapobiec kradzieży akumulatorów i zniszczeniu lalek, przytulanek i sterowanych aut Drużyna EnerSys podejmuje wyzwanie odnalezienia złodziei  i powstrzymania ich przed dewastacją zabawek oraz środowiska naturalnego. Wraz Akusiem, Lajfikiem i Spidim do akcji włączają się wynalazca-zabawkarz Bartłomiej oraz zabawny zrobotyzowany dinozaur Reksio. Stworek nie posiada własnego akumulatora, ale jako jedyny może doprowadzić  bohaterów do kryjówki łotrów. Dlatego jedynym źródłem energii dla dinozaura staje się trzymający go za łapę Akuś, co staje się źródłem wielu zabawnych sytuacji.

Komiks zapewnia młodym odbiorcą nie tylko rozrywkę, ale pozwala również zrozumieć, dlaczego tak istotne jest pozostawianie nieprzydatnych już baterii i akumulatorów w odpowiednich miejscach zbiórki, w tym w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, których adresy zawarto w publikacji.

Kalendarz, puzzle i gadżety

Tradycyjnie komiks to jeden wiodących elementów corocznej kampanii edukacyjnej EnerSys. Pozostałe to trzecia edycja kalendarza ściennego z autorskimi rysunkami Tomasza Kleszcza i hasłami dotyczącymi właściwego postępowania z odpadami. Oprócz tego zrealizowano dodruk książeczek z zadaniami pt. „Akusiowe wyzwania”. Książeczka zawiera takie wyzwania, jak krzyżówka, kolorowanka, labirynt, wykreślana czy łączenie rysunków z pojęciami. Dodrukowano również puzzle, będące przyjemnym zwieńczeniem nauki poprzez zabawę. Dzieci układając elementy futurystycznego obrazka, przedstawiającego Akusia, który pędzi z zużytymi bateriami, aby przekazać je do kosmicznego punktu zbiórki utrwalają wiedzę odnośnie roli PSZOK-u w zbiórce baterii i akumulatorów. Każdy z tych produktów, oprócz wyjątkowej szaty graficznej, autorskich rysunków i dużej dozy humoru, ma niezaprzeczalne walory edukacyjne. Dodatkowo zostały przygotowane drobne gadżety w postaci magnetycznych notesików, smyczy oraz odblaskowych naklejek sygnowanych wizerunkiem Akusia.

Rokrocznie kampania edukacyjna EnerSys  pozwala zdobyć lub ugruntować wiedzę dotyczącą tego, że istnieje wiele typów baterii i akumulatorów, a dla bezpieczeństwa własnego oraz środowiska, po zużyciu powinniśmy zagospodarować je w należyty sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię