„EKOodkrywcy” to moc atrakcji dla dzieci m.in. warsztaty oraz gry i zabawy, które odbędą się 11 maja w Poznaniu w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Start o godzinie 16:00 na terenie Nobel Tower na ul. Dąbrowskiego 77A. 

W trakcie warsztatów przeprowadzone zostaną gry i zabawy związane z ekologią. Dzieci będą miały okazję przekonać się jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować oraz będą mogły same stworzyć zestawy energetyczne z owoców i warzyw. 

„EKOodkrywcy” będą mogli zobaczyć świat pod mikroskopem i  samodzielnie przygotować ze skórki cebuli preparaty mikroskopowe. Ponad to przeprowadzone zostaną warsztaty „Chemia z przyrodą” podczas których zostaną pokazane proste eksperymenty wykonane ze składników znajdujących się w naszych domach, m.in. sody oczyszczonej, octu, oraz płynu do naczyń. Powstaną z nich takie zjawiska jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan. 

W trakcie warsztatów „Donice nie z tej ziemi” powstaną kolorowe doniczki z metalowych puszek oraz słoików przyozdobione przy użyciu różnorodnych materiałów (sznurków, kolorowych papierów i tkanin), w których będzie można zasadzić roślinę lub użyć je jako pojemnik na pisaki.  

W czasie spotkania odbędą się także warsztaty ekokulinarne. Mistrzowie sportu będą mogli wziąć udział w treningu piłki nożnej. 

Powyższe działania zostaną zrealizowane we współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego konieczne są zapisy pod numerem 784 011 744 lub 734 176 029, oraz mailem [email protected]

Zapraszamy do ekozabawy! 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię