Kim jest Gary Gazik? To agent do zadań specjalnych: dba o porządek, segreguje śmieci, neutralizuje odpady, odzyskuje surowce wtórne, tropi dzikie wysypiska. Gary Gazik to bohater startującego właśnie projektu ?Gary Gra?, poświęconego nowoczesnej edukacji ekologicznej i skierowanym do dzieci w wieku 6-12 lat, ich rodziców oraz szkół i nauczycieli.

Projekt „Gary Gra” edukując, uwrażliwia najmłodszych na problematykę ekologiczną i idealnie wpisuje się w tę strategię.
W ramach projektu 28 stycznia 2011 r. pod adresem www.garygra.pl ruszył specjalny, edukacyjny serwis internetowy, przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, które znajdą w nim dwuetapową ekologiczną grę online oraz dodatki (tapety na pulpit, puzzle, kolorowankę).

Głównym bohaterem gry online w I etapie (28 stycznia – 25 lutego br.) jest postać Garego Gazika. Na ten etap składają się cztery gry zręcznościowe, z których każda związana jest z odrębnym tematem ekologicznym: recyklingiem, segregacją odpadów, problemem dzikich wysypisk oraz neutralizacją odpadów. Etap II (26 lutego – 27 marca br.) to połączenie platformówki, gry logicznej i quizu wiedzowego. Tym razem gracz wciela się w jedną postać spośród dzieci rodziny Pospiesznych, a jego misją jest wybudowanie ekologicznego domu z zebranych podczas gry materiałów i prawidłowe odpowiedzi na pytania, które poszerzą jego wiedzę na temat ekologii.

Serwis jest bezpłatny. Zarejestrowanie się jako użytkownik umożliwi dziecku udział w oficjalnych rozgrywkach gry, zaplanowanych na najbliższe 2 miesiące oraz uwzględnienie jego wyników w rankingu konkursowym. Na najlepszych czekają cenne nagrody – 3 główne (i-Pod, mp4, aparat fotograficzny) oraz edukacyjne gry planszowe „Gary Gra” i maskotki Garego.

Skąd się wziął Gary Gazik? – opowiada Anna Wiertel, Marketing & Offer Execution Manager Działu BP Gas (BP Europa SE, oddział w Polsce) – Pomysł na agenta Garego pojawił się w lutym ubiegłego roku i wtedy właśnie rozpoczęliśmy prace nad koncepcją mądrej edukacji ekologicznej dla najmłodszych. Zależało nam, aby wykorzystać nowoczesne kanały komunikacji, a jednocześnie uczyć poprzez zabawę. Mamy nadzieję, że Gary Gazik dotrze ze swoją misją do każdej polskiej rodziny, promując proekologiczne zachowania w codziennym życiu.

Internetowemu serwisowi towarzyszy limitowana edycja specjalnie przygotowanej gry planszowej „Gary Gra”, w której rodzina Pospiesznych wyrusza w podróż dookoła świata, by pomóc chronić środowisko. Aby dotrzeć do mety, gracze będą musieli pokonać liczne przeszkody, odpowiedzieć na wiele trudnych pytań z dziedziny ekologii i recyklingu oraz wypełnić powierzone przez agenta Garego misje. Gra, wyprodukowana przez Polskie Gry Planszowe, nie znajdzie się w sprzedaży – będzie nagrodą w rozgrywkach na stronie www.garygra.pl, w konkursach u partnerów i patronów projektu, posłuży także jako narzędzie dla nauczycieli przyrody, wspierające edukację ekologiczną.

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Środowiska.

Jednym z zadań agenta Gazika jest tropienie dzikich wysypisk.

Plakat wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię