Przeciętne biuro produkuje w ciągu roku kilkaset kilogramów makulatury. Fundacja Viva! prowadzi akcję, w ramach której środki pozyskane ze zbiórki makulatury, przekazywane są na leczenie i opiekę nad zwierzętami oraz działania edukacyjne. W 2011 roku z zebranych środków udało się m.in. oddać do adopcji ponad tysiąc zwierząt i przeprowadzić wiele innych działań poprawiających ich los.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zapytać zaprzyjaźnioną firmę lub biuro, czy pozwoli organizatorom wstawić do swojej siedziby pojemnik na makulaturę! Jeśli tak – kontakt przekazać można firmie Baj-Pros Eko, a ona zajmie się resztą – podpisaniem umowy, wstawieniem pojemnika, odbiorami makulatury i rozliczeniami. Miejsce, które zgodzi się na wstawienie pojemnika, nie ponosi żadnych kosztów.

Większość makulatury obecnie ląduje w ogólnych koszach na śmieci, co oznacza, że jej późniejsze odzyskanie staje się nieopłacalne i trafia na wysypiska. Zastanów się, czy znasz firmy, biura, drukarnie lub inne miejsca, w których powstaje dużo makulatury. Może Ty, ktoś z Twoich znajomych lub rodziny pracuje w takim miejscu i zgodzi się na przekazywanie makulatury na rzecz Vivy.
 
Przeciętne biuro produkuje w ciągu roku kilkaset kilogramów makulatury. To znaczy, że przy kilkudziesięciu miejscach, które przekażą makulaturę rocznie budżet organizacji zasili kilka tysięcy złotych! Firmy, które przekażą makulaturę, będą miały dodatkowo możliwość zamówienia niszczenia dokumentów, co dodatkowo pozwoli im zaoszczędzić czas! Mogą również zamawiać dostawy taniego papieru do drukarek/kserokopiarek.
 
Akcja na razie dotyczy Warszawy i okolic. 
 
Kontakt: Marzena Rećko, 601650392, 22 607 78 70, [email protected].
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię