…czyli jak zrobić z kuchni domowe laboratorium? Dzięki przepisom w tej bezpłatnej książeczce będziecie mogli w warunkach domowych przeprowadzić ciekawe doświadczenia biologiczne. Zobaczycie, jak ciekawą i różnorodną nauką jest biologia!

Wykonując eksperymenty, zobaczycie, że biologia towarzyszy nam na każdym kroku! Odkryjecie, jak wiele rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień, jest w jakiś sposób z biologią związanych. Pokażemy Wam, że ważne procesy biologiczne zachodzą w naszym ciele, w roślinach i we wszystkim, co żyje. Niektóre z tych procesów można przeprowadzić w kuchni – domowym laboratorium, na przykład w słoiczku. 
 
Dowiecie się między innymi, dlaczego w drożdżówce jest tyle dziurek, czy korzonki roślin zawsze rosną do dołu i co wspólnego ma żelazny gwóźdź z płatkami kukurydzianymi. W szybki, łatwy i przyjemny sposób nauczycie się, jak planować i organizować eksperymenty naukowe i na co trzeba zwracać uwagę podczas takiej pracy.
BioCentrum Edukacji Naukowej  namawia dzieci do rozpoczęcia przygody z biologią – obserwowania świata przyrody, poznawania jego tajemnic oraz zachodzących w nim zmian i procesów! Udanych eksperymentów i wspaniałej zabawy!
Książeczkę można pobrać bezpłatnie tutaj 

Źródło: www.biocen.edu.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię