Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego ?Aktywni dla Klimatu? adresowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Rejestracja on-line odbywa się przez panel komunikacyjny na stronie głównej! Wystarczy zbudować pięcioosobowy zespół uczniów z udziałem opiekuna i wziąć udział w konkursie. Najlepiej wykonane zadania konkursowe zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami dla szkół, opiekunów i uczniów.

Uroczysty finał w obecności gości honorowych i mediów odbędzie się 12 czerwca 2014 roku w Warszawie. Główną ideą jest edukacja dla klimatu, a konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej dla klimatu „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chcemy poprzez zadania konkursowe uczyć jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i chronić klimat. Konkurs ma charakter pracy zespołowej, zadania konkursowe wykonywane będą we własnych środowiskach, a kontakt z nami utrzymywany będzie poprzez własny profil na naszej stronie – zapowiadają organizatorzy.

W razie trudności organizatorzy udostępnią materiały pomocnicze i służyć będą wsparciem. Po każdym etapie konkursu eksperci ocenią pracę zespołów, a na koniec ogłoszą laureatów, którym przyznane zostaną wyjątkowe nagrody.

Więcej informacji na stronie: www.stopzmianomklimatu.pl

Źródło: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię