Jutro w Płońsku (województwo mazowieckie) odbędzie się konferencja dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi w regionie płockim. Konferencji towarzyszy równoległy panel edukacyjny.

Zatytułowany "Edukacja ekologiczna społeczeństwa a edukacja dzieci" panel edukacyjny będzie prowadzony przez Leonardo z Fundacji Dzieci Dzieciom oraz przez Partnerów tej Fundacji.

Uczestnicy bedą mogli się dowiedzieć, jakie znaczenie ma wychowywanie dzieci w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa, czy możliwe są innowacyjne produkty edukacyjne – "Edukacja ekologiczna społeczeństwa a edukacji dzieci". Drugie wystąpienie – "System gospdoarowania odpadami a edukacja" – pokaże dobre pratyki Fundacji Dzieci-Dzieciom w realizacji innowacyjnych kampanii i projektów edukacyjnych na przykładzie zbiórki elektroodpadów przez Urzad Miasta w Płońsku oraz Starostwo Powiatowe w Wołominie. Przedstawiciele Nadleśnictwa Płońsk i MDK w Płońsku opowiedzą także o drodze do finału ogólnopolskiej akcji Dzieci-Dzieciom.

Ostatnia – ciekawie zapowiadająca się prezentacja – będzie odpowiedzią na pytanie, jak sprawić, by PSZOk, tj. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych może być miejscem sobotnich wycieczek.
 

Panel edukacyjny towarzyszy konferencji poświęconej gospodarce komunalnej. / Fot. DepositPhotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię