Po raz kolejny uczniowie klas V-VI szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” mogą wziąć udział w Terenowym Turnieju Ekologicznym. Turniej odbędzie się 21 października br.

Trasa tej edycji obejmuje annogórską kalwarię. Uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Leśnicy i  zaszczytny tytuł Annogórski Ekolog 2008. Finał odbędzie się dnia  21 października  br. w godz. 10-13 w Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Szkoły powinny potwierdzić chęć uczestnictwa, pisemnie podając nazwiska uczniów reprezentujących szkołę do 11 października br.

Uczestnicy finału Turnieju Ekologicznego rozwiązywać będą zadania w terenie o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, przewidzianej programem nauczania w klasach V-VI. Grupy poruszają się po trasie pod opieką  nauczyciela. Grupy opuszczają miejsce startu w odstępach  5-minutowych. Czas wyjścia i dotarcia na metę jest zgłaszany  i zapisywany na karcie monitoringowej.

Organizatorami są: Burmistrz Leśnicy, Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Strzelce Opolskie, Muzeum Śląska Opolskiego, dział przyrodniczy.

Kontakt: Beata Wielgosik
tel. 077 4615074 lub na adres [email protected]

Źródło: www.gsa.zopk.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię