Ekokluby z Łodzi i okolic na przełomie września i października br. organizują happeningi zachęcające obywateli do segregacji śmieci.

Happeningi odbędą się w ramach realizacji dwóch projektów o jednakowym tytule: „Śmieć – czy na pewno do śmieci”, finansowanym ze środków Unii Europejskiej z Programu Środki Przejściowe 2005 oraz ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2008. Młodzież z 5 Ekoklubów z Łodzi, Pabianic, Zgierza i Rawy Mazowieckiej zaplanowała akcje proekologiczne, które odbędą się na przełomie września i października br.

Pierwsza z zaplanowanych akcji odbyła się w Łodzi w sobotę,  27 września w trakcie II Festynu Integracyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji AD REM na terenie osiedla im. Montwiłła Mareckiego. Impreza przebiegała pod hasłem „Festyn po zdrowie” .

Młodzież z łódzkiego Ekoklubu „Nie tylko dla siebie” przygotowała stoisko wystawiennicze, gdzie zachęcała do wspólnego tworzenia mapy zasobów i potrzeb, w celu identyfikacji miejsc występowania najpoważniejszych problemów ekologicznych i społecznych.

Ekoklubowicze rozdawali ulotki informujące o prawidłowych zasadach segregowania odpadów, przekonywali do „świadomego” umieszczania śmieci w przeznaczonych do tego kontenerach, jak również namawiali mieszkańców do wzięcia udziału w warsztacie ozdabiania toreb ekologicznych. 

 
Źródło: Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, www.wiadomosci.ngo.pl


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię