Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza w weekend na Bądź Eko Festiwal, czyli promocję ekologicznego myślenia w bardzo atrakcyjnej formie! Festiwal zachęcić do kreatywnego myślenia w budowaniu i aranżowaniu przestrzeni, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi jego odbiorców na oddziaływanie przemysłu i działań społeczności na środowisko naturalne.

MOK przybliży olsztyńskiej publiczności Ekologiczny design.

Podczas bezpłatnych sobotnich prelekcji odbywających się Galerii Rynek MOK uczestnicy festiwalu będą mieli okazję do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje eko-design w aranżacji wnętrz, o czym opowiedzą Danuta Kamińska i Agnieszka Makowska – olsztyńskie projektantki oraz z historią land artu, eko-designu i eko-sztuki. W galerii będzie można również zobaczyć twórczość młodych artystów działających w obszarze artystycznego recyklingu. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz filmów krótkometrażowych Zamiego Omegi (Ateny).

Festiwal zaszczycą swoją obecnością znane w branży projektowania odzieży osoby – Pat Guzik (Kraków) i Karolina Karpowicz (Olsztyn), których działalność można kojarzyć z czynnym udziałem w Re-Act Fashion. W ramach festiwalu odbędą się również jedyne w swoim rodzaju eko-warsztaty. Można będzie dowiedzieć się na czym polega ekologia w szafie oraz poznać intrygujące sposoby na wykorzystanie makulatury. Na warsztatach „Recykling szafy” prowadzący pokażą jak nadać starym ubraniom nowy wizerunek. Na zajęciach „Wiklina z papieru” będzie można zrobić koszyk z gazety. Najmłodsi uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć świat zabaw z kartonu.

Bądź Eko Festiwal zakończy się wernisażem wystawy „The Smoke Joke” prac autorstwa projektantki Karoliny Karpowicz. Wernisaż odbędzie się w haloGalerii MOK i wzbogacony będzie koncertem muzyki elektronicznej.

Program festiwalu:

20 stycznia (piątek),
godz. 18.00, Galeria Rynek MOK
*Eko Design – START
Wernisaż wystawy zbiorowej autorów zajmujących się eko-designem oraz kreatywnym recyklingiem. Prezentacja mebli, rzeźb, odzieży.
*Pat Guzik/Natalia Tafel/Adrian Jakuć-Łukaszewicz. Wystawa uzupełniona pokazem filmów krótkometrażowych Zamiego Omegi.

21 stycznia (sobota),
Kamienica Naujacka MOK
*Warsztaty
– godz. 11.00 – 13.00, sala 203/204 Zabawki z kartonu – Warsztat dla dzieci. Przygotowywanie pod okiem instruktora ruchomych zabawek recyklingowych. Prowadzenie: Adam Cieślak. Wstęp: 15 zł.
Zapisy: Informacja kulturalna: 89 522 13 70
– godz. 13.30 – 15.30, sala 203/204 Recykling szafy – Warsztat krawiecko–designerski. Uczestnicy przynoszą coś ze swojej szafy i dowiadują się jak to przerobić, żeby znów cieszyło oko. Prowadzenie: Karolina Karpowicz. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: Informacja kulturalna 89 522 13 70
– godz. 15.00 – 17.00, sala 207 – Wiklina z papieru – Warsztat dla dorosłych i młodzieży. Uczestnicy warsztatu poznają techniki wikliniarskie i stworzą proste formy, wykorzystując zamiast wikliny przygotowane przez siebie papierowe „sznurki”. Prowadzenie: Zenon Tylman. Wstęp wolny.
– godz. 15.00, Galeria Rynek MOK
* Interaktywna prezentacja dotycząca projektowania wnętrz z wykorzystaniem elementów eko-designu. Prowadzenie: Danuta Kamińska i Agnieszka Makowska – olsztyńskie projektantki wnętrz.
-godz. 17.00, Galeria Rynek MOK
*„O sztuce organicznej” – prelekcja Joanny Mariuk, historyka sztuki, dotycząca sztuki organicznej i eko-designu.
– godz. 19.00, haloGaleria MOK
* Eko moda – FINAŁ

Wernisaż wystawy projektantki Karoliny Karpowicz „The Smoke Joke”. Wernisaż wzbogacony koncertem muzyki elektronicznej. Wystawie towarzyszyć będzie instalacja video autorstwa Liliany Roty (video art).

W ramach festiwalu odbędą się również jedyne w swoim rodzaju eko-warsztaty: m.in. można będzie dowiedzieć się na czym polega ekologia w szafie. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię