Stos przeczytanych gazet zajmuje Ci miejsce? Nie wiesz co zrobić ze zużytymi bateriami lub zepsutym telefonem komórkowym? Przyjdź 21 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany. Weź udział w zbiórce elektrośmieci i makulatury pod hasłem ?Eko i trendy?. Każdy, kto przyniesie surowce wtórne, otrzyma kwiatka w doniczce.

Wielu z nas nie ma pojęcia, na jak wielkie niebezpieczeństwo narażamy siebie oraz całe środowisko, w którym żyjemy, pozbywając się bezmyślnie starych lub zepsutych sprzętów takich jak komputery, ekrany telewizorów, telefony komórkowe czy baterie. Jak się okazuje, wrzucenie ich do śmietnika powoduje emisję do atmosfery bardzo niebezpiecznych dla zdrowia związków bromu, ołowiu czy rtęci. Z tego też powodu od 21 października 2005 r. taki proceder jest prawnie zabroniony.

Jak sobie zatem radzić w takiej sytuacji? Jeśli masz w domu niepotrzebnie zalegające elektrośmieci lub makulaturę, przynieś je 21 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany w godz. 11.00-19.00, gdzie będzie odbywała się ich zbiórka (przed wejściem Niemcza). Ponadto specjalnie dla najmłodszych zostanie utworzone Eko-Miasteczko, w którym nie zabraknie ciekawych warsztatów (m.in. jak robić ekozabawki, ekobiżuterię czy origami), a także atrakcyjnych konkursów i nagród.

Akcji towarzyszy specjalnie przygotowany konkurs dla szkół. Klasa, która przyniesie największą ilość makulatury (w kilogramach), wygra bon towarowy do Media Markt na kwotę 2 000 złotych. Klasa, która zajmie II miejsce, zdobędzie pendrive dla każdego z uczniów.

Warto wiedzieć, że w zeszłym roku podczas akcji zebrano ponad 4700 kg makulatury oraz około 3 000 zużytych baterii.

KONTAKT Z ORGANIZATORAMII:

Park Handlowy Auchan Bielany
Ul. Francuska 6, Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce
[email protected]
+48 71 783 15 50
www.auchanbielany.pl
 

Nie wyrzucaj makulatury! / Fot. Billy Alexander

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię