W poniedziałek o godz. 12.00 na placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Arka zainaugurowała kampanię ?500 milionów drzew?, której partnerem są Lasy Państwowe.

W akcji układania sadzonek drzewek na kolorowym banerze o wymiarach 4×12 metrów, symbolizujących liczbę 500 milionów drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe, więły udział dzieci z Przedszkola nr 392 im. Wróbelka Elemelka z Warszawy. Mimo złej pogody, dzieciom i ich opiekunom dopisywał dobry humor, a sadzonki drzewek zasadzą oni w Dniu Ziemi na terenie Przedszkola!
 
Podczas swojej trasy Fundacja Arka odwiedziła także Bydgoszcz, gdzie w samo południe, 17 kwietnia, symboliczny las wraz z pracownikami Fundacji układały przedszkolaki z bydgoskiego Przedszkola nr 34! W akcji uczestniczyli również przedstawiciele Lasów Państwowych i Urzędu Miasta Bydgoszcz. Kolorowy, leśny baner został rozłożony na Pasażu Schillera w Łodzi, przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 192, a już jutro zawita on do Wrocławia, gdzie układać sadzonki będą dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 12! Ostatnia akcja będzie miała miejsce 20 kwietnia w Katowicach, a ul. Mariackiej, a zaproszone zostały na nią podopieczni katowickiego Przedszkola nr 99!
 
Fundacja Arka zaprasza wszystkich zwolenników sadzenia drzew do wzięcia udziału w dwóch kolejnych akcjach, których celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do sadzenia drzew! Leśnicy każdego roku sadzą ich 500 milionów, a ile jesteśmy w stanie posadzić my? Posadź swoje drzewo i przyślij do Fundacju zdjęcie i kilka zdań o swojej akcji! Można je przesyłać za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na naszej stronie, jako akcję, zaznaczając „Inne działania z Fundacją” lub „500 milionów drzew”.
 
Pamiętajmy! Drzewa to nasze „Zielone Płuca”, poprzez pochłanianie dwutlenku węgla i wydalanie tlenu oczyszczają nasze powietrze, poprzez system korzeniowy ograniczają erozję gleby, łagodzą powodzie i susze. Ponadto chronią przed hałasem, dają nam miły cień w gorące, letnie dni, a do tego są domem wielu różnych żyjątek! W Polsce mamy 9 mln ha lasów, co daje nam czwarte miejsce pod względem powierzchni leśnej w regionie (po Francji, Niemczech i Ukrainie). Na jednego Polaka przypada 0,24 ha lasu, co jest wartością zbliżoną do europejskiej, wynoszącej 0,3 ha/os.
 
Kontakt:
Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA, 609-267-020
Anna Malinowska, rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych, 600-497-597
 

Akcja w Warszawie / Fot. Fundacja Arka

Akcja w Warszawie / Fot. Fundacja Arka

Akcja w Warszawie / Fot. Fundacja Arka

Akcja w Bydgoszczy / Fot. Fundacja Arka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię