Solidna dawka wiedzy w terenie ? taka idea przyświeca edukacyjnym ścieżkom ekologicznym. Doskonałe miejsce na jedną z nich znajduje się na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie. Spółka ogłasza konkurs dla nauczycieli na najciekawszy projekt ścieżki edukacyjnej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Ścieżka edukacyjna w Balinie to doskonały pomysł na atrakcyjny i skuteczny sposób przekazywania dzieciom wiedzy ekologicznej – mówi Jadwiga Jagiełło-Kula, członek zarządu ZGOK. – Mało kto ma okazję odwiedzić okolicę składowiska odpadów i przy tym dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy, np. dlaczego takie miejsce jest niezbędne, czy też jak można zadbać o zmniejszenie góry odpadów.

Ekologiczna ścieżka w Balinie ma bowiem w założeniu dotyczyć kwestii stale powiększającej się ilości produkowanych odpadów, degradacji środowiska, wyczerpywania się zasobów naturalnych, segregacji odpadów, możliwości ich zagospodarowywania i odzysku.

Konkurs „Balin miejscem edukacji ekologicznej” organizowany przez ZGOK wpisuje się w międzynarodową kampanię ekologiczną koncernu Veolia Environnement, do którego należy jeden ze wspólników spółki. Misją tego światowego dostawcy usług na rzecz środowiska jest ochrona i odbudowa środowiska, warunków i zasobów naturalnych oraz ochrona zdrowia mieszkańców naszej planety. W swoje działania firma systematycznie włącza ekologiczne kampanie, akcje i konkursy organizowane na całym świecie, kierowane zarówno do osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci.

Tym razem konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli szkół podstawowych z terenu gmin: Chrzanów, Libiąż, Trzebinia i Jaworzno. Zadanie polega na opracowaniu projektu ścieżki edukacyjnej przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych. Projekt powinien zakładać scenariusz wycieczki oraz graficzne przedstawienie poszczególnych przystanków tematycznych. Na gotowe prace organizator czeka do końca listopada. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu, wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.veolia-es.pl, w zakładce Ekologia. Uroczyste wręczenie nagród autorom trzech najlepszych projektów nastąpi wiosną. Dla zwycięzcy konkursu ZGOK przygotował nagrodę rzeczową w postaci laptopa, oraz wycieczkę inauguracyjną po ścieżce dla wybranej przez zwycięzcę klasy.

Przedsięwzięcie swoim patronatem objęli prezydent miasta Jaworzna, burmistrzowie miast Libiąża, Chrzanowa i Trzebini oraz portale Zielonalekcja.pl i Ekologiczni.pl. O szczegółach organizator informuje na naszej stronie internetowej http://www.veolia-es.pl/ w zakładce Ekologia.

Źródło: Veolia

Ekologiczna ścieżka w Balinie ma dotyczyć kwestii stale powiększającej się ilości produkowanych odpadów. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię