W ramach ogólnopolskiej akcji ?Stroisz? (20 ? 31 października) na terenie olsztyńskiej dyrekcji Lasów Państwowych Straż Leśna przeciwdziała bezprawnemu pozyskiwaniu oraz sprzedaży stroiszu, a także roślin chronionych. Początek to jednak walka ze śmieciami.

Ich porzucanie w lesie to druga najczęściej popełniana kategoria wykroczeń na Warmii i Mazurach – poinformował Adam Siemakowicz, inspektor Straży Leśnej RDLP w Olsztynie.

  
23 października strażnicy leśni z posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztynka potrzebowalizaledwie kilku godzin na ustalenie właścicieli śmieci znalezionych w lesie. Na terenie leśnictwa Tymawa (gm. Kozłowo) trafili na górę odpadów gospodarskich. Ich wnikliwe przejrzenie doprowadziło strażników do miejsca ich powstania. Jak się okazało, przeprowadzanego remontu jednego z gospodarstw. Właściciele posesji nie potrafili wytłumaczyć dlaczego właśnie tam porzucili śmiecie. Będzie ich to kosztowało 600 zł.
 
Dzień później strażnicy leśni z Nadleśnictwa Mrągowo otrzymali zgłoszenie od leśniczego leśnictwa Złoty Potok, że w okolicy Mrągowa widział wyjeżdżający z lasu samochód osobowy z przyczepą. Po sprawdzeniu drogi leśnej okazało się, że zostały wyrzucone tam śmieci budowlane. Strażnikom udało się ustalić i odnaleźć sprawcę zaśmiecenia. Za ten czyn został onukarany mandatem w wysokości 1000 zł i został zobowiązany do uprzątnięcia pozostawionych przez siebie śmieci: gruzu, folii, gipsu i innych.

-Nie ma i nie będzie pobłażania dla osób dopuszczających się zaśmiecania lasów
– podsumował Tadeusz Nosek, komendant posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Mrągowo.

Źródło: Lasy Państwowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię