Stowarzyszenie Krajowy Ruch Ekologiczno-Społeczny organizuje warsztaty dla nauczycieli i osób prowadzących edukację ekologiczną na terenie Mazowsza.

Warsztaty pn. "Czym skorupka za młodu nasiąknie… − jak ciekawie nauczać o przyrodzie i ekologii?" odbędą się w terminie 12-14 czerwca br. na Mazowszu. Zostaną zaprezentowane nowoczesne, terenowe formy edukacji na przykładzie specjalnie przygotowanego i dostosowanego do grupy odbiorców programu "Ekosystemy leśne w przyrodzie i gospodarce człowieka na przykładzie różnych siedlisk leśnych".

W czasie warsztatów uczestnicy poznają ciekawe sposoby aktywizacji uczniów: pomiar wysokości drzew; badanie wegetacji metodą odciętą; badania gleby; wykorzystanie klanzy w edukacji ekologicznej. Warsztaty odbędą się częściowo w Konstancinie Jeziornej (12.06.2008) i w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym (13 i 14.06.2008 r.). Poprowadzą je: Marek Klimkowski (Prezes Stowarzyszenia Krajowy Ruch Ekologiczno-Społeczny), Robert Płocki (Nadleśnictwa Sokołów), Mira Płocka (RCEE), Artur Ślusarczyk (entomolog).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia szkolenia, przejazd do i z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nocleg w pokojach 2-osobowych (13/14.06) oraz wyżywienie (13 i 14.06). Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu organizator prosi o wysłanie e-maila z imieniem i nazwiskiem, nazwą i danymi teleadresowymi szkoły lub placówki edukacyjnej na adres: [email protected] .

Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/353996.html
Więcej informacji: www.eko.kres.org 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię