W dniach 13 – 14 czerwca 2008 r. pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy odbędą się Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska.

Pierwszego dnia obchodów w Ratuszu  będzie mieć miejsce  XVI Forum Ochrony Środowiska pn. „Chroń środowisko – oszczędzaj pieniądze”. W tym samym czasie przedstawiciele gmin bydgoskich zajmą się debatą nt. gospodarki odpadami.

Tymczasem na Starym Rynku przewidziano wiele eko-atrakcji: koncert dźwięków wydobytych z odpadów, zgniatanie butelek z tworzywa sztucznego na czas oraz zbiórkę i wymianę odpadów (plastik, szkło, papier, baterie, sprzęt elektryczny i elektroniczny) na talony upoważniające do zakupu roślin. Dla wszystkich uczestników wystąpią: teatr uliczny Pinezka, Rycerze  Bractwa Rycerskiego Kasztelani Bydgoskiej i gwiazda wieczoru – Majka Jeżowska.

Drugiego dnia przez miasto przejedzie Parada Recyklingu, złożona z pojazdów recyklingowych i aut ozdobionych specjalnymi plakatai. Odbędą się też  festyny  ekologiczne na terenie osiedli położonych na trasie przejazdu Parady.

Pełny program na stronie: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/ekologia/Bydgoskie_Dni_Ochrony__rodowiska.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię