Blisko 30 klas w trzech szkołach podstawowych: nr 9, 13 i 28 w Bielsku-Białej zyskało nowe oświetlenie. Wszystko dzięki światowej inicjatywie Philips, której celem jest poprawa warunków nauki dzięki wymianie oświetlenia w szkołach na całym świecie.

Philips Lighting ufundował wymianę oświetlenia w szkołach, zastępując wysłużony sprzęt nowoczesnymi i energooszczędnymi oprawami oraz świetlówkami. Jak dotąd, akcja objęła ponad 660 szkół z 38 krajów na wszystkich kontynentach, w tym 16 szkół w Polsce.

Szkoły biorące udział w programie wymagają znaczących zmian w oświetleniu klas, korytarzy, szatni czy sal gimnastycznych. Stosowane w nich dotychczas rozwiązania często pochodzą z lat 80 zeszłego wieku. Naszym celem jest poprawa warunków nauki dzieci oraz nauczycieli i wychowawców, mówi Krzysztof Kouyoumdjian z Philips, koordynujący akcję w Polsce. Przekazujemy szkołom darowizny w postaci nowoczesnych opraw oświetleniowych oraz nowych świetlówek. W przypadku szkół w Bielsku-Białej dodatkowo zapewniliśmy wymianę instalacji elektrycznej, dzięki czemu nowe oprawy oświetleniowe powinny dobrze służyć dzieciom
i nauczycielom przez wiele lat.

 
Prawidłowe oświetlenie sal lekcyjnych ma duży wpływ na rozwój dzieci, dlatego cieszymy się z daru firmy Philips. Liczymy również, że zainstalowanie energooszczędnych świetlówek pozwoli zmniejszyć nasze wydatki na energię elektryczną – mówi Grażyna Markowska, dyrektor szkoły nr 9 w Bielsku-Białej.

Częścią inicjatywy są również lekcje poświęcone zagadnieniom energii odnawialnej, ekologii i zdrowego trybu życia oraz konkurs rysunkowy, w którym pracownicy Philips Lighting Bielsko wybrali i nagrodzili najlepsze prace.

W pierwszej edycji programu bierze udział 16 szkół z całej Polski. Oprócz Bielska-Białej, do końca marca nowe oświetlenie zyska w sumie kilka tysięcy uczniów z Pabianic, Łodzi, Kętrzyna, Trzcianki, Grudziądza i Bełchatowa. Akcja obejmuje również szkoły z niewielkich gmin, jak Gąsawa (woj. wielkopolskie), Korsze czy Biedaszki (województwo warmińsko-mazurskie).

Akcja Philips Lighting będzie kontynuowana, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy planujemy wymienić oświetlenie w kilkudziesięciu kolejnych szkołach z całego kraju – mówi Krzysztof Kouyoumdjian.

Prawidłowe oświetlenie sal lekcyjnych ma duży wpływ na rozwój dzieci. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię