W sobotę dla mieszkańców Warszawy, w ramach akcji ?Zamień odpady na kulturalne wypady?, przygotowano 2800 biletów do kin, teatrów i galerii. Pierwsze zainteresowane osoby pojawiły się już dwie godziny przed rozpoczęciem. Tym razem ekologii sprzyjała nawet piękna słoneczna pogoda.

Ogólnopolska kampania edukacyjna, która polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych, to projekt Fundacji Ekorozwoju. W ramach akcji rozdawano bilety m.in. do Muzeum Narodowego, Muzeum Fryderyka Chopina, OCH-Teatru, Teatru Rozmaitości
czy Teatru Dramatycznego.

Celem tej akcji jest między innymi pokazanie, że świat kultury łączy się z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zachęcamy do segregacji odpadów, które mogą być czymś wartościowym, a nie wstydliwym
– informuje Dominik Dobrowolski, ekolog i organizator. Jednocześnie dodaje – Forma edukacji poprzez zabawę i kulturę czasami jest lepsza niż karanie, aczkolwiek nie oznacza to, że Ci którzy niszczą nasze środowisko nie powinni ponosić konsekwencji.

Duże zagrożenie dla środowiska naturalnego stanowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ponieważ zawiera liczne szkodliwe substancje, które nieodpowiednio zagospodarowane wydostają się na zewnątrz. Tylko podczas tej akcji, warszawiacy dostarczyli cztery tony elektroodpadów.

W akcję już po raz trzeci włączyło się warszawskie MPO.

Zebraliśmy ponad tonę wartościowych surowców wtórnych, które przekażemy do sortowni i recyklerów. Przyniesione przez mieszkańców butelki szklane, plastikowe i makulatura, po odpowiednim przetworzeniu zostaną ponownie wykorzystane – informuje Joanna Mroczek, rzeczniczka Spółki.

Przyszli ludzie młodzi, seniorzy, a nawet całe rodziny. O akcji dowiedziałem się z radia. Bardzo fajny pomysł, dosłownie za kilka plastikowych butelek lub zużytych baterii można dostać bilet do kina lub teatru
– powiedział Michał, student Politechniki Warszawskiej.

Akcja warszawska jest jedną z 12 podobnych akcji, które na terenie całego kraju organizuje Fundacja Ekorozwoju, dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.
 
Źródło: MPO Warszawa, www.recykling.org.pl

Zebraliśmy ponad tonę wartościowych surowców wtórnych, które przekażemy do sortowni i recyklerów – informuje Joanna Mroczek, rzeczniczka Spółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię