Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza do udziału w XVI Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” – Toruń 2011.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie jego uczestników problemami ochrony środowiska i otaczającej nas przyrody oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.

Zadaniem konkursowym jest samodzielne przygotowanie prac plastycznych, które będą artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na dowolny temat związany z jego bliższym lub dalszym otoczeniem. Prace te mogą być zarówno opisem wspaniałej, bogatej przyrody, jak i opowieścią o codziennym życiu autora pracy, o sobie, o swojej rodzinie, domu, szkole, o wszystkim o czym warto opowiedzieć. Prace mogą być też wyrazem poparcia dla tych form działalności człowieka, które chronią i ratują nasze środowisko.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. Termin nadsyłania prac to 30 kwietnia 2011 r. Prace oceniane będą w pięciu grupach wiekowych: 5 – 7 lat, 8 – 10 lat, 11 – 13 lat, 14 – 16 lat, 17 – 18 lat.

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Konkurs ma zainteresować dzieci problemami środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię