W Bristolu w dniach 14-22 czerwca odbędzie się największy brytyjski festiwal ekologiczny. Impreza powraca do kalendarza wydarzeń miasta po czteroletniej przerwie. Organizatorzy spodziewają się 50 tysięcy uczestników.

Dzięki działaniom na rzecz ekologii i środowiska miasto, jako pierwsze w Zjednoczonym Królestwie, otrzymało tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy 2015 *? podkreśla George Ferguson, burmistrz Bristolu.

W ideę smart life wpisuje się oferta 150 eventów planowanych podczas zielonego tygodnia. Turyści i ekolodzy będą mogli m. in. wybrać się w podróż do przyszłości z Jonathonem Porritt?em, który przedstawi możliwe zagrożenia wynikające ze zmian klimatycznych, społecznych, technologicznych oraz konfliktów w wielu zakątkach świata.

BIG Green Week stawi dowód na to, jak ważna jest świadomość ekologiczna oraz kreowanie pomysłów na upowszechnianie idei zrównoważonego rozwoju ? podkreśla Alastair Sawday, organizator wydarzenia.

Dla wielbicieli mody ulicznej i second handów przygotowywane jest miasteczko handlowe w duchu eko-mody, recyklingu i vintage. Na 150 stoiskach znajdą się także produkty lokalnych hodowców, rzemieślników i artystów. Zaplanowano liczne występy uliczne oraz atrakcje dla rowerzystów.

W Bristolskiej  Największej Przejażdżce Rowerowej na trasach o długości od 9 do 38 mil ma wziąć udział 8 tysięcy cyklistów, którzy ? zgodnie z przyjętymi zasadami ? nie będą ze sobą rywalizować. Chętni będą mogli uczestniczyć w seansie filmowym w kinie napędzanym rowerowymi pedałami.

Dla miłośników aplikacji mobilnych przygotowano oprogramowanie ?Szlakiem Wyspy Skarbów?, która umożliwi wcielenie się  w odkrywców oraz  wygranie pirackich nagród.

Pierwszy BIG Green Week w Bristolu odbył się cztery lata temu. Towarzyszyło mu wówczas 20 wydarzeń, w których wzięło udział kilka tysięcy odwiedzających. W tym roku organizatorzy szacują, że do akcji przyłączy się 50 000 osób.

*Bristol uzyskał tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy 2015 (European Green Capital 2015 ), przyznawany przez Komisję Europejską, która docenia zaangażowanie i rolę, jaką pełnią władze lokalne w działania prowadzonych na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Przyznawany od 2008 roku tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy jest równoczesnym wsparciem, wynagrodzeniem i podziękowaniem za włożone wysiłki. Działania brytyjskiego miasta dobrze wpisują się w głoszony przez Komisję Europejską slogan ?Green cities ? fit for life? (?Zielone miasta ? najlepsze do życia?), ponieważ Bristol jako lider tzw. zielonego sektora, jest nie tylko jednym z najbardziej zielonych miast w kraju, ale także jednym z najlepszych miejsc do inwestowania.

Więcej: www.biggreenweek.com

big green week

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię