645x290 akcje uliczne Poznań

Mieszkańcy Poznania będą mogli przetestować rowery prądotwórcze w swoim mieście – już w najbliższy weekend Polska Zielona Sieć, będzie uczestnikiem Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska w ramach akcji „Energia w przestrzeni miejskiej”.

Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska odbędą się w Poznaniu po raz pierwszy: w weekend 7-8 czerwca 2014 r. między godz. 10 a 18 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Dąbrowskiego 165 (pętla tramwajowa Ogrody). Wydarzenie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5 czerwca 1972 r. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

Gdzie? Poznań, Ogród Botaniczny, pawilon letni
Kiedy? 7-8 czerwca (sobota, niedziela), w godzinach od 12:00 do 17:00
Atrakcje na stoisku Polskiej Zielonej Sieci:
?    prezentacja rowerów prądotwórczych (możliwość naładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych np. odtwarzaczy mp3 etc.);
?    konkursy na wytworzenie jak największej ilości energii w określonym czasie (przewidziane upominki);
?    dystrybucja folderów informacyjnych;
?    prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie Neowideo;
?    prezentacja mapy myśli Alfabet ISE;
?    foto ankieta ? opowiedz nam o swoich energetycznych pomysłach;
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

źródło: dla klimatu.pl, facebook.com/dlaklimatu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię