W Brusach hucznie świętowano Dzień Dziecka. Z tej okazji, na terenie Szkoły Podstawowej, odbył się piknik, na którym nie zabrakło  elementów związanych z edukacją ekologiczną. 

W ramach Ekostoiska Zakład Gospodarki Komunalnej zaproponował mieszkańcom udział w warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których z korków po winie robione były breloki oraz fantazyjne owady, a z kartoników po mleku – portfele. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty malowania bawełnianych toreb, a także koło fortuny, w którym za poprawną odpowiedź na pytanie lub rozwiązanie zadania można było otrzymać specjalnie przygotowany na tę okazję komiks pt. „Brusmen”. W wolnej chwili dzieci układały ogromne puzzle o tematyce ekologicznej oraz korzystały z innych, przygotowanych dla nich atrakcji. 

Warsztaty, koło fortuny i komiks zostały przygotowane  za zlecenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brusach przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. Wydarzenie było dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pn. „Rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brusach”. 

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię