Jak się nauczyć super segregować odpady? Oczywiście z pomocą superbohatera! Na taki pomysł wpadł Zakład Gospodarki Komunalnej w Brusach, który zlecił Działowi Edukacji Ekologicznej firmy Abrys stworzenie dla dzieci komiksu poświęconego właściwej gospodarce odpadami.

Komiks przedstawia przygody Eweliny i Marcela, który choć na początku unikał i nie doceniał segregowania odpadów. Jednak wszystko się zmieniło, gdy dzieci spotkały Brusmena. Ta postać o nadludzkich możliwościach, przyodziana w strój inspirowany gryfem z herbu Brusów zabiera dzieci do przyszłości i pokazuje, jak będzie wyglądał świat, jeśli ludzie nie zaczną segregować odpadów.

To wszystko sprawia, że Marcel postanawia się zmienić i przystępuje do walki o lepsze jutro.  Chłopak i jego przyjaciółka Ewelina szybko stają się ekspertami w dziedzinie właściwego segregowania odpadów, a także robią wszystko, by ochronić środowisko naturalne, nawet, jeśli będzie to wymagało przeciwstawienia się dwóm niesympatycznym dorosłym, którzy zamierzają porzucić w lesie odpady. Bo cóż złego może się wydarzyć, jeśli w razie potrzeby z pomocą przyjdzie Brusmen?

Stworzony na potrzeby ZGK Brusy komiks to nie tylko dawka rozrywki dla najmłodszych, ale i nauka płynąca z oglądania kolorowych obrazków, które stanowią dobitny dowód na to, że kolory odgrywają bardzo ważną rolę, i to nie tylko w komiksie, ale i w segregacji odpadów. Dlatego warto dobrze poznać znaczenie tych kilku kolorów pojemników do segregacji.

Publikacja ?Brusmen? to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię