fot. ABRYS

Od marca uczniowie piaseczyńskich szkół brali udział w prelekcjach poświęconych odpadom. Zdobyta wiedza z zakresu gospodarki odpadami została sprawdzona podczas Piaseczyńskiego Testu Wiedzy o Odpadach 13 czerwca br. To jednak nie koniec działań Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Piaseczno, ponieważ kolejne atrakcje zapewniono w trakcie Pikniku Ekologicznego w Józefosławiu, który odbył się w niedzielę 16 czerwca br.

Test przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Piasecznie. Wzięło w nim udział 31 uczniów z sześciu szkół podstawowych, a uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-V oraz klasy VI-VIII. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu gospodarki odpadami i recyklingu. Test składał się z 30 pytań. Dotyczyły one zarówno tematów omawianych podczas odbywających się w ramach kampanii prelekcji, ale także ogólnej wiedzy o zagospodarowaniu odpadów.

Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono sześciu laureatów, po trzech w każdej kategorii wiekowej.

LAUREACI W KATEGORII KLAS IV-V

I miejsce: Filip Tulczyński, Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie

II miejsce: Helena Machul, Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie

III miejsce: Julianna Chmielewska, Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie 

LAUREACI W KATEGORII KLAS VI-VIII

I miejsce: Marcel Mokrogulski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie

II miejsce: Sonia Stępień, Szkoła Podstawowa w Zalesiu Górnym

III miejsce: Aleksander Gajdak, Szkoła Podstawowa w Złotokłosie

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają tablet, drugich ? aparat fotograficzny, a trzeciego ? hulajnogę. Nagrody zostaną wręczone laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 19 czerwca br. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wiele atrakcji czekało także na uczestników Pikniku Ekologicznego w Józefosławiu w niedzielę 16 czerwca br. Na stoisku Wydziału Gospodarki Odpadami można było wziąć udział w warsztatach kreatywnych i stworzyć drewniane podstawki pod kubek oraz zielniaki, czyli sympatyczne stworki, dzięki którym można obserwować kiełkowanie i rozwój trawy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też zabawa z kolorową chustą animacyjną, podczas której zarówno dzieci, jak i dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów oraz wygrać ciekawe nagrody.

Piknik przyciągnął również wielu amatorów zdrowego trybu życia, którzy wzięli udział w biegu ulicznym. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w biegu na 400 m i 800 m, a dorośli w biegu na 5 km.

Wszystkie atrakcje przygotowano w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej, związanej z wprowadzeniem nowych zasad gospodarki odpadami w gminie Piaseczno.

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię