We wtorek, 16 marca w SDK Zakrzewo odbyło się podsumowanie ekologicznego konkursu plastycznego „Model żuka”. Skąd taki temat? Z pewnością to objaw tęsknoty za wiosną oraz włączenie się w obchody Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.

Dzieci miały za zadanie przerobienie plastikowych odpadów na piękne żuki, chrząszcze i inne owady. Z jednej strony dzieci, uczestnicząc w konkursie przekonały się, że z „niczego” można stworzyć „coś”. Plastikowa butelka okazała się przydatna i bardzo ładna.  Z drugiej zaś strony nauczyciele mają nadzieję, że  uczniowie baczniej będą się przyglądać życiu małych stworzeń, które żyją pomiędzy źdźbłami traw.

Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa Nr 18, SDK "Zakrzewo i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej związani Zieloną Nicią Porozumienia. Na konkurs napłynęło ponad 130 prac. Zadanie jury nie było łatwe.
 
W kategorii klas I-III szkół podstawowych:
Nagrody:
I  Michał Grodzki kl. II b SP nr 19,
II  Krystian Pacek kl. I c, SP nr 2,
III Daria Ławrynowicz kl. I ZS Pijarskich

Wyróżnienia:
1. Hubert Maczuga kl. I SP nr 6,
2. Martyna Polek kl. I c SP nr 18,
3. Adam Piaskowski OSW

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych
Nagrody:
I  Magda Zagórska kl. VI SP nr 6,
II  Klaudia Śmiechowska kl. V c, SP nr 15,
III  Joanna Puchała kl. IV SP nr 6

Wyróżnienia:
1. Patryk Zapolski kl. IV SP nr 15,
2. Ola Kmita kl. IV SP nr 6,
3. Karol Kucharski kl. IV SP nr 6

Projekt "Tropem plastikowej butelki"  jest laureatem Konkursu Grantowego "Tworzywa sztuczne w różnych zastosowaniach to oszczędność energii i zasobów naturalnych"” 2009/2010 organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała Fundacja PlasticsEurope Polska.

 
 

Artyści ze swoimi pracami.

Jedna z prac. Galeria wszystkich prac znajduje się w dziale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię