Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję: „Było sobie drzewo…”, którą zaprezentuje Zenon Kruczyński.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2010 roku (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43/46.

Dzięki temu, że na Ziemi rosną zdumiewające twory zwane przez nas drzewami, mogliśmy kiedyś po raz pierwszy ugotować posiłek, ogrzać się, zbudować pierwszy dom… Organizatorzy zapraszają na spotkanie o naszych relacjach z naturą, drzewami i zwierzętami żyjącymi blisko drzew.

Zenon Kruczyński – publicysta i działacz ekologiczny, rzecznik ekologii głębokiej, jeden z inicjatorów i twórców kampanii na rzecz miejskich drzew oraz strony internetowej www.ratujdrzewa.gdynia.pl, autor głośnej książki „Farba znaczy krew”. Z pasją poszukuje głębokich wartości w tradycyjnych nurtach pracy ze świadomością. Trener w Instytucie Psychoimmunologii.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz będącego laureatem Konkursu Grantowego „Moje Silne Drzewo” 2009/2010. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A.

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię