Konkurs jest organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie oraz portal ZielonaLekcja.pl. Konkurs jest adresowany do grup dzieci przedszkolnych (5-6-latków) oraz uczniów klas 1-3 z Leszna oraz gmin: Święciechowa, Lipno, Niechlów, Góra, Śmigiel.

Zadaniem grup dziecięcych liczących maksymalnie 30 osób jest wspólne wykonanie plakatu formatu A2 (na brystolu lub kartonie), technika wykonania jest dowolna. Plakat powinien pokazywać sposoby oszczędzania wody, pomysły dbania o zasoby wody oraz pomysły na mądre korzystanie z niej.

Praca konkursowa powinna być w prawym dolnym rogu opatrzona metryczką  (nazwa placówki, miejscowość, imię i nazwisko opiekuna grupy z ramienia placówki, nazwa grupy, klasy bądź formacji, np. szkolnego koła zainteresowań).

Prace można nadsyłać do 2 kwietnia 2010 r. na adres:
MPWiK Leszno
Ul. Lipowa 76
64 ? 100 Leszno
Z dopiskiem ?Ocean pomysłów?
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie MPWiK Leszno oraz ZielonaLekcja.pl do 30 kwietnia 2010 roku.

Sponsorzy nagród:

Nagroda główna:

            

                                   

Patronat:

                 

Prezentacja nagród:
1. Nagroda główna: bilet grupowy dwugodzinny do Aquapark Akwawit w Lesznie

  Zapraszamy do miejsca, w którym dobroczynne działanie wody napełni życiową energią, a ciepło aromatycznych masaży wprawi każdego w błogi nastrój. Kompleks „Akwawit” zachwyca bogactwem dostępnych usług. Wśród nich: aquapark, hotel o trzygwiazdkowym standardzie, centrum  SPA, plac zabaw integracyjnych i ogród grillowy. Największą atrakcją jest najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce o długości 136 m. Na najmłodszych czeka brodzik z małą zjeżdżalnią. Do dyspozycji są również gabinety odnowy biologicznej wyposażone w najnowszy sprzęt prowadzone, przez lekarzy. Obiekt dysponuje również dobrze wyposażoną siłownią oraz sauną.
Sponsor: Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit Sp. z o.o.

2. Maskotki Krecik Muki, komiksy „Jak Krecik Muki pobierał nauki” i  „Dziwne przygody Kropelki wody? oraz dla nauczycieli albumy ?Wilanów górą?

 Bohaterem opowieści ?Jak krecik Muki pobierał nauki? jest sympatyczna krecia rodzina, zagrożona wysiedleniem przez firmę wodociągową.  Umiejętności literackie Ewy Karskiej doskonale współgrają z miłą dla oka kreską Sławomira Kiełbusa, który tu i ówdzie pozwolił sobie na graficzne żarty?

Publikacja ?Wilanów górą? prezentuje zbiór fotografii wykonanych z paralotni przez Jerzego Gumowskiego. Album ukazuje uroki podmiejskiej rezydencji, okalającej go przyrody, a tym samym promuje wartości krajobrazu kulturowego terenów pałacu króla Jana III.
Sponsor: Per Aarsleff Polska

3. Puzzle ?Oszczędzaj wodę i chroń środowisko?

 Puzzle przedstawiają proste sposoby na oszczędzanie wody w codziennym życiu każdej rodziny. Puzzle przedstawiają, jaką drogę woda przepływa z ujęcia do domu i, po zużyciu, dalej do oczyszczalni i w końcu do rzeki.
Sponsor: Pracownia Edukacji Ekologicznej EKO-KONCEPT

4. Książeczki pt. ?Nad Wodą?, ?W wodzie? i  ?Ekobajeczki?

 ?Nad wodą? i ?W wodzie? to cykl pięknie ilustrowanych, sztywnostronicowych książeczek – harmonijek przeznaczonych dla każdego malucha, który poznaje świat dzięki obrazkom. Ekobajeczki to m.in. bajka (ekologiczna) o współczesnym Czerwonym Kapturku, który choć nie bał się wilka, to nie był dobrym dzieckiem: zaśmiecał las i oszukał babcię.
Sponsor: Wydawnictwo Skrzat

5. Książki pt. ?Przyrodniczy atlas Polski dla dzieci nad morzem? i  ?Woda?

Książka ?Woda? Kingi Preibisz-Wały to w przystępny sposób przedstawiona wiedza o wodzie. Książka zawiera bardzo dużo ciekawych informacji, mnóstwo zdjęć, zabawne ilustracje, a także propozycje prostych doświadczeń, jakie może przeprowadzić dziecko. ?Przyrodniczy atlas Polski dla dzieci – nad morzem? to atlas roślin i zwierząt połączony z mini przewodnikiem po Parkach Narodowych i najciekawszych miejscach polskiego wybrzeża. Książka zawiera mnóstwo zdjęć, ciekawostek i mapy. Wprowadza dzieci w świat przyrody polskiego wybrzeża.
Sponsor: Wydawnictwo LektorKlett

6. Wodne kolorowanki

 Dzięki specjalnej technologii druku, nie potrzebujesz już farb do kolorowania! Wystarczy zmoczyć pędzelek w niewielkiej ilości wody i pomalować obrazek, który stanie się… kolorowy! Każdy wzór na rysunku oznacza inny kolor.
Sponsor: AWM – Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię