Wczoraj w Warszawie zainaugurowano kampanię ?Zadbaj o klimat? Fundacji Ekologicznej ARKA. Na dziedzińcu Ratusza zaświeciła prawdziwa ekologiczna choinka ze światłem zasilanym przez system rowerowy. Choinkę w doniczce przystrojono ekologicznymi, naturalnymi ozdobami oraz energooszczędnym oświetleniem LED. Dzięki systemowi rowerowemu (przetwornicy oraz akumulatora) uczestnicy spotkania pedałując na rowerze, rozświetlili choinkę.

Akcja ta rozpoczęła ogólnopolską kampanię „Zadbaj o klimat”, realizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA pod honorowym patronatem Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 
Cel: o 20% mniej CO2 do 2020 roku
 
Tą akcją chcemy też zainspirować warszawiaków do szczególnego zwrócenia uwagi na sprawy klimatu przed świętami. Jest to okres wzmożonej i często zbytecznej konsumpcji – mówi dyrektor stołecznego Biura Infrastruktury Leszek Drogosz. Akcję choinkową zaczynamy jeszcze sporo przed świętami, kiedy większość z nas zaczyna dopiero myśleć o prezentach. Chcemy zachęcić do mniej konsumpcyjnego podejścia do tych wyjątkowych dni w roku. To również symboliczne zobrazowanie tego ile możemy zdziałać własną energią – dodaje Leszek Drogosz.
 
Jednocześnie liczymy na energię warszawiaków w naszych działaniach związanych z ochroną klimatu i obniżeniem emisji CO2. Warszawa przyjęła we wrześniu tego roku plan działań tzw. Action Plan, który zakłada redukcję CO2 o 20% do 2020 roku. Niebawem wystartują działania zachęcające warszawiaków i przedsiębiorców do zaangażowania się w realizację tego wspólnego celu – podsumowuje Leszek Drogosz.
Cały plan znaleźć można na stronie: www.inforastuktura.um.warszawa.pl 
 
Kampania „Zadbaj o klimat” jest innowacyjnym przedsięwzięciem w którym do edukacji ekologicznej wykorzystywane są niekonwencjonalne metody i techniki pracy. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zmian klimatycznych i możliwości oszczędzania energii. Chcemy edukować dzieci i młodzież poprzez zabawę, wspólną realizację zaplanowanych gier i instalacji przestrzennych. Ekologia dla odbiorców tych działań ma nie być nudną lekcją, ale ciekawym, emocjonującym wydarzeniem w którym chętnie biorą udział – mówi prezes Fundacji ARKA Wojciech Owczarz.
 
W ramach kampanii przygotowane będą pokazy „Choinki z klimatem” w Bielsku-Białej i Warszawie, akcje edukacyjne „Kino bez prądu” w 15 miastach wojewódzkich, pokazy puzzli, gier i krzyżówek przestrzennych w 20 miastach, a także szereg wystaw, happeningów i konkursów. Kampania „Zadbaj o klimat” jest dofinansowywana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię