Okazuje się, zmieniając nawyki, można bardziej cieszyć się rodzicielstwem. Książka eko mam jest propozycją nowego spojrzenia na stare problemy. W rozmowach z ekspertami, m.in. profesor Janusz Książyk z Centrum Zdrowia Dziecka, położna Monika Staszewska czy psycholożki Agnieszka Stein i Aneta Mazurkiewicz, autorki publikacji rozważają, jak żyć zgodnie z naturą.

W listopadzie do księgarń trafiła wyjątkowa książka „Poradnik dla zielonych rodziców” autorstwa Reni Jusis i Magdy Targosz – inspiracja i kompendium wiedzy dla rodziców, którzy szukają w życiu równowagi. Odpowiedzi na ponadczasowe pytania, w ekologicznym wydaniu zyskują nową wartość: o wiele szerszą perspektywę.
 
Jak zmniejszać zachorowalność dziecka wspierając jego naturalną odporność? Czy można zaufać intuicji w wychowaniu? Jak – zwłaszcza przy alergicznym dziecku – zmniejszyć ilość detergentów w domu? – to tylko niektóre pytania, na które „Poradnik dla zielonych rodziców” daje odpowiedź. Dodatkowo, podsuwa setki pomysłów na rodzicielstwo bliskie naturze: przepisy na zdrowe potrawy i domowe kosmetyki, porady jak przygotować się do narodzin dziecka i karmienia piersią, instrukcje masażu niemowląt i bezpiecznego noszenia malucha. Swą wiedzą dzielą się nie tylko specjaliści, ale i praktycy ekorodzicielstwa.
 
Książka nie zawiera przykazań. To zbiór inspiracji: szał robienia „czegoś z niczego”, radość zdzielenia się własnym wyrobem z innymi, proste przepisy na kosmetyki do zrobienia w domu czy tanie sposoby na ekologiczne sprzątanie to tylko kilka pomysłów.
 
Książkę  wydrukowano na papierze z certyfikatem FSC.  „Poradnik dla zielonych rodziców” został opublikowany nakładem wydawnictwa Mamania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię