Akwarium Gdyńskie zakończyło realizację programu ?Chrońmy Nasz Bałtyk?. Został on dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W ramach programu odbyły się zajęcia edukacyjne, odnowiona została Sala Bałtycka, wykonany został nowy projekt strony internetowej www.naszbaltyk.pl, która jest kopalnią wiedzy o naszym morzu. Treść na stronie podzielona jest na kilka zakładek: historia Bałtyku, cechy morfometryczne, hydrologia, bioróżnorodność, zasoby naturalne, zanieczyszczenia, ochrona Bałtyku.

Program skierowany był do uczniów województwa pomorskiego. Wzięło w nim udział 901 uczniów z 16 szkół. Młodzież uczestniczyła w interaktywnych zajęciach, podczas których poznała charakterystykę i problemy Morza Bałtyckiego. W edukacyjno-ekspozycyjnej Sali Bałtyckiej odbyły się zajęcia warsztatowe i laboratoryjne. Sala ta, w ramach projektu, została odremontowana. Odnowione zostały gabloty, zamontowana nowa obudowa mapy, wykonana została renowacja i aranżacja techniczno-plastyczna mapy. Mapa plastyczna przedstawiająca ukształtowanie dna Bałtyku to najciekawszy element Sali Bałtyckiej. Można na niej zobaczyć najgłębsze miejsca Bałtyku, np. Głębię Landsort.

Program "Chrońmy Nasz Bałtyk" podniósł świadomość na temat wpływu człowieka na ekosystem Morza Bałtyckiego.

Źródło: www.wfosigw-gda.pl
 

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat Bałtyku. / Fot. WFOŚiGW Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię