W kwietniu br. Coca-Cola Niemcy rozpoczęła projekt edukacyjny ?Ochrona wód tworzy szkołę? pod patronatem ministra ochrony środowiska Sigmar Gabriel.

W projekcie wykorzystywane jest pudełko z materiałami edukacyjnymi na temat rzeki Dunaj tzw. „Donau Box”. Zestaw zajęć i materiałów został opracowany przez Międzynarodową Komisję Ochrony Dunaju w ramach „Greek Danube Partnership” i wprowadzony do zajęć szkolnych przy wsparciu niemieckiego ministerstwa ochrony środowiska. 

„Donau Box” nauczyciele mogą otrzymać bezpłatnie po złożeniu zamówienia na stronie www.danubebox.org. Pudełko z materiałami po niemiecku lub po angielsku zawiera podręcznik, płytę CD z interaktywną podróżą po Dunaju, mapę zlewni Dunaju i karty pracy dotyczące gatunków żyjących w tej rzece. Za pośrednictwem strony internetowej można uzyskać również materiały w wersji elektronicznej. 

Ponadto Coca-Cola wspólnie z Word Wide Fund For Nature (WWF) ogłosiła konkurs pt. „Zrób falę”, w ramach którego ocenia pomysły na wideoklip do hasła „Źródła życia – woda”. Do końca czerwca zespoły 3-6 osobowe złożone z uczniów niemieckich szkół mogły przesyłać swoje prace na konkurs. Najlepszy pomysł wybierać będzie jury złożone z reżysera, przedstawiciela WWF i firmy Coca-Cola. Zwycięski zespół będzie mógł urzeczywistnić swój pomysł poprzez nakręcenie wideoklipu wraz ze znanym niemieckim reżyserem Svenem Unterwaldtem. 

Projekty są związane z trwającą dekadą „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju” (Education for sustainable Development – ESD). 

Fot. www.danubebox.org
Źródło: www.bmu.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię