Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie organizuje konkurs pod tytułem ?Świat oszczędza energię?. Konkurs jest jedną z form edukacji energetycznej, która z kolei jest najefektywniejszą metodą kształtowania proekologicznych postaw użytkowników energii.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski, która w momencie ogłoszenia wyników (kwiecień 2009) będzie mieć ukończone 16 lat i nie przekroczy 24 roku życia. Mogą w nim brać udział młodzi ludzie, zainteresowani rozwiązywaniem problemów związanych z racjonalnym gospodarowaniem energią i promowaniem efektywności energetycznej. Nadzór merytoryczny nad konkursem objął prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko.

Ze względu na różnorodność zagadnień dotyczących oszczędzania energii tematy prac podzielono na dyscypliny. Do wyboru są następujące dyscypliny: efektywność energetyczna, energetyka a środowisko, odnawialne źródła energii, zrównoważony rozwój, zmiany zachowań przyczyniające się do oszczędzania energii. Uczestnicy sami decydują o zaliczeniu pracy do konkretnej dyscypliny

Konkurs przeprowadza się w formie prac pisemnych o objętości nie mniejszej niż 8 stron tekstu. Zwycięskie prace będą publikowane na łamach czasopisma „Energia”. Organizatorzy czekają na propozycje konkretnych działań, ograniczających zużycie energii w najbliższym otoczeniu (gmina, przedsiębiorstwo, szkoła, dom).

Zgłoszenia uczniów szkół dokonuje dyrektor. Uczestnicy indywidualni wypełniają formularz i zgłaszają go samodzielnie. Zgłoszenia w formie pisemnej należy przesłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, ul. Rynek Główny 17, 43-609 Jaworzno do dnia 13 grudnia br.

Laureaci konkursu w dniu rozdania nagród dokonują prezentacji dotyczącej wcześniej przez nich wybranych tematów. Zwycięzcy Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu pobierz

Źródło: www.biblioteka.jaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię