„Lekcja o odpadach” to cykl artykułów prezentujących akcje edukacyjne związane z poszczególnymi frakcjami odpadów. Co jeszcze ciekawego w dodatkach specjalnych do miesięcznika „Recykling”?

Na łamach poszczególnych części cyklu pt. „Cztery strony recyklingu” została przedstawiona tematyka związana z zagospodarowaniem stłuczki szklanej i odpadów z tworzyw sztucznych (dostępny z wydaniem „Recyklingu”, opublikowanym w czerwcu”) oraz odpadów z metali i makulatury (dystrybuowany z lipcowo-sierpniową edycją „Recyklingu”).

W wydaniach zostały zawarte informacje o proponowanych zmianach legislacyjnych, kierunkach przetwarzania surowców oraz innowacyjnych sposobach ich odzysku. Przedstawiono też rozmaite metody selektywnej zbiórki, funkcjonujące zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednym z istotnych elementów współczesnego, sprawnie funkcjonującego rynku recyklingu jest wdrożenie efektywnego systemu edukacji ekologicznej. Inspirację do zrealizowania ciekawych inicjatyw w tym zakresie mogą stanowić rozmaite akcje i programy, których przegląd można znaleźć w cyklu „Lekcja o odpadach”. Dopełnieniem każdej części dodatku są wypowiedzi ekspertów, praktyków oraz przedstawicieli samorządów związane z najbardziej nurtującymi daną branżę problemami.

Zaprezentowanie wiedzy na temat różnorodnych rozwiązań związanych z odzyskiem oraz recyklingiem określonych odpadów w Polsce i na świecie to główny cel dodatków specjalnych załączonych do miesięcznika „Recykling”.

Publikacje są dostępne również w formie elektronicznej jako e-wydanie. (Zamów bezpłatny dodatek specjalny)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię