Obejrzymy włoski na odnóżach owadów. Zbadamy wodę z okolicznej rzeki. Sprawdzimy, jak prędko wieje wiatr. Z najmłodszymi pomalujemy przyrodnicze kolorowanki. Pokażemy wnętrze pierwszego w Polsce Ekomobila – Stowarzyszenie Agro-Group zaprasza wszystkie dzieci!

Ekomobil to pojazd, który umożliwia przeniesienie zajęć edukacyjnych z murów szkoły bezpośrednio na zewnątrz, na łono natury. Pojazd jest wyposażony w różnorodne materiały edukacyjne, urządzenia oraz sprzęty służące do tego aby przybliżyć dzieciom oraz młodzieży piękno otaczającej przyrody wraz z zasadami jej ochrony.

Dzieci podczas takich zajęć nie tylko słuchają „suchego” wykładu nauczyciela lecz same mogą zaobserwować różne okazy natury, wykorzystując w tym celu dostępny w aucie – laboratorium sprzęt optyczny: lupy, mikroskopy stereoskopowe itp. Tematyka przeprowadzanych zajęć jest dostosowana do różnych przedziałów wiekowych, co gwarantuje radosną oraz owocną nauką. Warsztaty prowadzone są różnymi metodami nauczania m.in. pogadanki, gry, konkursy, burza mózgów czy rozwiązywania kart pracy.

Teraz można poznać wnętrze tegoi pojazdu na stoiskach prezentacyjnych:

– 28 maja 2011, Festyn Rodzinny w Stanisławowie pod Bialymstokiem, w godzinach 12.00 – 15.00.
– 31 maja 2011, Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Białymstoku, ul. Gruntowa 3 – 5, w godz. 16.00 – 20.00.
– 5 czerwca 2011, XVI Spotkania z Naturą i Sztuką Uroczysko, Supraśl, w godz. 12.00 – 17.00.

Źródło: ekomobil.pl

Ekomobil jest wyposażony w niezbędne pomoce dydaktyczne – od szpadla, poprzez wodery, po mikroskopy stereoskopowe połączone z kamerą. / Fot. Agro-Group

Ten pojazd umożliwia przeniesienie zajęć edukacyjnych z murów szkoły bezpośrednio na zewnątrz, na łono natury. / Fot. Agro-Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię